Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Konkursy dla architektów i projektantów

 

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA - organizatorem Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie oraz  Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci zaprasza do udziału w konkursie RYTM ŚWIATŁA - miejsce dla sztuki w kulturach swiata oraz konkursie Smaki światła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie projektu z wymyślonym przez siebie „miejscem dla sztuki” w którym oświetlenie odgrywać będzie główną rolę przy jego kształtowaniu.
Ważnym elementem jest osadzenie „ miejsca dla sztuki „ w konkretnym kontekście kulturowym, który to kontekst będzie miał wyraźny wpływ na filozofię procesu tworzenia i produkt końcowy. Koncepcja ta powinna wynikać z analizy powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą tego obiektu i jego otoczenia.


Sponsorem konkursu jest firma LUG Light Factory.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Światło kreuje przy stole nastrój – radosny, uroczysty, romantyczny, oficjalny, nieformalny. Światło może podkreślać smak dań, lub go zmieniać. Umiejętnie dobrane może podkreślać wygląd potraw, wydobywać ich świeżość i soczystość, współgrać z ich kolorami. Zastanówmy się wspólnie – a może to światło ma swój własny smak ? Spróbujmy go określić i pokazać, jak może on współgrać ze smakiem jedzenia, które ma oświetlać.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego ze spożywaniem posiłków. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem stołu, naczyniami, sztućcami, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia – kuchni, jadalni, restauracji, kawiarni, barze, terenu zewnętrznego.

Sponsorami nagród są firmy Spot Light i Britop Lighting oraz firma Alfa Sosnowscy.

 


 

 

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017r.  w dniach 22-24 marca 2017  w Warszawie. Dodatkowo w przypadku Konkursu SMAKI ŚWIATŁA  przedwidziana jeste możliwość wykonania prototypu lampy.

 

Szczegówe informacje - warunki oraz formularze znajdziecie Państwo w zakładkach:

Konkurs Rytm Światła...oraz Konkurs Smaki światła

 

Zapraszamy do udziału !!!