Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Konkurs Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa

 

 

   

 

XIX-ta edycja Konkursu na NAJLEPIEJ OŚWIETLONĄ GMINĘ I MIASTO 2017 ROKU oraz Konkursu na NAJLEPSZĄ INWESTYCJĘ OŚWIETLENIOWĄ 2017 ROKU rozstrzygnięta!

Tytuł NAJLEPIEJ OŚWIETLONEJ GMINY I MIASTA 2017 r.


przyznano Gminie Olsztyn za:
- Iluminację Starego Miasta organizowaną w ramach obchodów      
  Warmińskiego Jarmarku Świątecznego,
- Przebudowę ul. Pieniężnego wraz z budową plant miejskich,
- Przebudowę parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan,
- Budowę ścieżki pieszej pomiędzy zapleczem sklepu Auchan a osiedlem  
  Brzeziny,
- Rewitalizację Parku Jakubowo,
- Remont i przebudowę terenów zielonych w zbiegu ulic Jagiellońskiej i 
  Poprzecznej

Komisja wzięła pod uwagę różnorodność i kompleksowość inwestycji oświetleniowych obejmujących swym zakresem zarówno oświetlenie uliczne jak i oświetlenie terenów publicznych oraz rekreacyjnych. Komisja wyróżniła uzyskane bardzo dobre efekty oświetleniowe, które uzyskano dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LEDowych przyłączonych do ogólnomiejskiego systemu sterowania oświetleniem.

Tytuł NAJLEPSZEJ INWESTYCJI OŚWIETLENIOWEJ 2017 r.

przyznano oświetleniu budynku firmy COMARCH w Łodzi, które zostało zrealizowane przez Firmę LUG Light Factory Sp. z o. o.

Komisja podkreśliła bardzo staranny dobór opraw oświetleniowych zarówno do oświetlenia pomieszczeń biurowych jak i powierzchni wspólnych budynku, takich jak korytarze, aneksy kuchenne i toalety. Dzięki zastosowaniu w oprawach specjalnych kloszy, w pomieszczeniach biurowych i konferencyjnych uzyskano wysokie poziomy oświetlenia, doskonałą równomierność oraz brak olśnienia. Zastosowane oświetlenie idealnie harmonizuje z przyjętą koncepcją architektoniczną równocześnie zapewniając pełną funkcjonalność pomieszczeń tego 9-cio kondygnacyjnego obiektu biurowego.


W kategorii OŚWIETLENIE DRÓG i TERENÓW PUBLICZNYCH

przyznano:

I nagrodę
Gminie Miastu Rzeszów za Rozbudowę ulicy 3 Maja

Komisja podkreśliła szczególny charakter inwestycji, w której pozostawiono stare słupy oświetleniowe, dokonując tylko ich renowacji, zastępując istniejące oprawy metalohalogenowe oprawami LEDowymi. Uzyskano przy tym bardzo dobry efekt oświetleniowy zachowując przy tym historyczny wygląd urządzeń oświetleniowych (słup + oprawa).

W kategorii OŚWIETLENIE TERENÓW REKREACYJNYCH, PARKÓW I MAŁEJ ARCHITEKTURY

przyznano:

I nagrodę
Firmie LUG Light Faktory Sp. z o. o. za oświetlenie Nowych Bulwarów w Szczecinie.

Komisja podkreśliła profesjonalizm inwestycji polegający na odpowiednim doborze opraw oraz zachowanie spójności z wcześniej zamontowanymi oprawami. Uzyskano w ten sposób bardzo dobry efekt. Zrealizowane oświetlenie podkreśliło wyjątkowy charakter tego miejsca..

II nagrodę
Gminie Miasto Rzeszów – za oświetlenie promenad nad Wisłokiem od mostu Karpackiego w kierunku Lisiej Góry.

Komisja podkreśliła profesjonalizm wykonania tego oświetlenia, dzięki któremu Rzeszów uzyskał teren do uprawiania aktywnych form rekreacji i wypoczynku również w porze wieczorowej i nocnej.

W kategorii OŚWIETLENIE ŚWIĄTECZNE I OKAZJONALNE

przyznano:

I nagrodę
Gminie Miastu Rzeszów za oświetlenie świąteczne miasta w sezonie 2016/2017


Wszystkim laureatom gratulujemy!