Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Nowa edycja

 

 

 

KREATYWNY KONKURS DLA ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW
LAMPA OLED DLA POTRZEB REKREACJI I TURYSTYKIORGANIZATOR
Organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA - organizatorem Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie i Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci.


IDEA
Konkurs skierowany jest do osób związanych z architekturą, sztuką, wzornictwem przemysłowym, designem a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursach mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach - maksymalnie 4-osobowych.
Celem konkursu jest zaprojektowanie oświetlenia sztucznego. Może to być cały system oświetleniowy, oprawa oświetleniowa, lampa wisząca, stojąca, ale też dowolny element oświetleniowy o nowatorskiej funkcji i formie. Projekt powinien wykraczać poza granice typowego myślenia o roli i możliwościach oświetlenia w  architekturze, architekturze wnętrz i designie. Przeprowadzono już cztery edycje konkursu. Każda z nich odbywała się z innym motywem tematycznym. Na konkurs łącznie, w ciągu czterech edycji zgłoszono 200 projektów lamp.


ZADANIE KONKURSOWE
Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie oświetlenia sztucznego - elementu oświetlenia związanego z rekreacją i turystyką.

Światło sztuczne towarzyszy nam we wszystkich naszych działaniach, również tych najprzyjemniejszych, związanych z rekreacją i turystyką. Dzięki technologii OLED możemy zminimalizować źródło światła do niezbędnego minimum, a jego lekkość i poręczność może być dodatkowym atutem w podróży. Czekamy na propozycje, w których światło sztuczne towarzysząc nam w odpoczynku lub wakacyjnych wyprawach będzie łączyć się z innowacją, funkcjonalnością, nowoczesnością i pięknem.

Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace dotychczas nie nagradzane a także nie publikowane w mediach i wydawnictwach o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

 

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz potwierdzenie odbioru pracy do pobranie ponizej.

 

 

 

 REGULAMIN     

KARTA ZGŁOSZENIA POTWIERDZENIE ODBIORU PRACY
    Wybór laureatów spoczywa w rękach Sądu Konkursowego. W jego skład wchodzili przez lata znani i cenieni architekci i projektanci oraz specjaliści z zakresu oświetlenia.

W obradach Sądu Konkursowego wzięli udział :
prof. Wojciech Wybieralski – Wydział Wzornictwa ASP Warszawa
arch. Ryszard Jurkowski – AIR Jurkowscy Pracownia Projektowa
arch. Tomasz Konior – Pracownia Autorska Konior Studio
arch. Przemo Łukasik – medusagroup architekci
arch. Jan Kubec – RAR 2 Laboratorium Architektury
arch. Beata Goczoł – Goczołowie Studio Autorskie
arch. Oskar Grąbczewski – OVO Grąbczewscy Architekci
art. plastyk Sonia Szlencka - Stecura - Stoostudio Sonia Szlencka Stecura
oraz w roli eksperta ds. oświetlenia:
Marek Orłowski – Prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego
Przedstawiciele firm sponsorskich

NAGRODY
Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody pieniężne, a prace laureatów i finalistów prezentowane są na wystawie pokonkursowej towarzyszącej Międzynarodowym Targom Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO.
Sponsorem oraz fundatorem Nagród są firmy oświetleniowe. Oprócz nagród pieniężnych oraz rzeczowych, wybrane przez Jury projekty zostały wykonane w formie prototypu. Prototyp nagrodzonego oświetlenia zostanie przygotowany i zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Oświetleniowych 2019, które odbędą się w dniach 13-15 marca 2019 roku.


Sponorami Konkursu są firmy OLEDWorks oraz Sigma Lampy.

Wszelkich informacji udziela sekretarz konkursu, Elżbieta Dajer.
Agencji SOMA, ul. Bronikowskiego 1, 02-796 Warszawa, tel. (22) 649 76 69, 649 76 71,
e-mail: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl